Катя Чили

Катя Chilly (спр. ім’я - Кондратенко Катерина Петрівна) народилася 12 липня 1978 року в м. Київ.
На телеекрани маленька Катя вперше потрапила влітку 1986-го - концерт «Діти Чорнобиля» в одному з піонертаборів показало наше телебачення. Це був перший серйозний виступ, де восьмирічна Катя виконала пісню “Тридцать три коровы”. Співачка згадує: “Все це випадково знімалося телебаченням, і я відчула, як до моєї крові потрапив вірус сцени, який , в принципі, неможливо вивести”.

Навчаючись в третьому класі загальноосвітньої школи Катя ретельно відвідувала фольклорний колектив і співала в дитячому фольклорному хорі "Ореля". Крім того бере уроки в музичній школі по класу фортепіано і віолончелі. Пізніше (в сьомому класі – прим.) фольклорне відділення школи мистецтв. Потім прийшла черга Національного гуманітарного ліцею при Національному університеті ім. Т.Г. Шевченка. Далі Катя вивчає фольклористику на філологічному факультеті все того ж університету.

Творчий шлях співачки почався ще в 1992 році, коли вона отримала гран-прі на конкурсі “Фант-лото Надія” з піснями своєї вчительки Ірини Сивохіної «Бiлi крила» і «Бiсенятко». На цьому конкурсі доля звела її з композитором Сергієм Івановичем Сметаніним, котрий зрідка виступав як автор-виконавець, а частіше писав репертуар молодим співакам. Він почав писати і для Каті. Це такі попсові пісні як "Пости, прощай" чи "Буде так". З весни 1996 року Сергій зосередився на поп-авангардному проекті (поєднання прадавніх слов’янських ритуальних співів з надсучасно аранжованою музикою) із співачкою Катею Кондратенко. З 30 травня вона живе з новим іменем Катя Сhіlly.

Перші помітні виступи Каті Chilly відбулися на “Пісенному вернісажі ‘96” і “Ялті ‘96” (червень – липень1996 року). Цього ж року вона стає найзначнішим відкриттям в українській поп-музиці, виборовши перше місце серед поп-виконавців на фестивалі “Червона рута” у Харкові (28-29.04.1996). Проте закулісні інтриги не дозволили їм отримати перо “Золотоі Жар-Птиці” на фестивалі “Таврійські ігри”, що відбулися 03-07.07.1996 року. Слід згадати виступи Каті на різного роду вечірках, як то “Beach Party” від Lucky Strike (30.11.1996) чи вечірка від радіопрограми “Місячні тромбони” в клубі New York (06.09.1996).

На музичному гала-концерті “Парад хіт-парадів”, що проходив в Палаці спорту “Україна” (м. Київ) 13.02.1997 року Катя Chilly посіла п’ятнадцяту сходинку з піснею “Дихання океану”. Їде відпочивати до Криму на фестиваль КаZантип. І вже в кінці червня 1997 виступає на П’ятнадцятому ювілейному фестивалі української культури в Перемишлі (Польща). 25.10.1997 року- Lucky Strike Party разом з DJ Шалом (з Green Grey).

В кінці 1996 року Сметанін і Катя повернулися з Єгипту і привезли матеріал для дебютного альбому співачки “Русалки In Da House”, вихід якого було заплановано на кінець вересня 1997 року. Проте, київська компанія Zone Records (партнер PolyGram) хоч і спромоглася презентувати його в грудні 1997-го, розтиражувати його вдалося лише з 26.08.1998 року. Незважаючи на це Катя Chilly продовжує свою концертну діяльність… 14.02.1998 року виступає на “Дні Святого Валентина” від “Арт-Велесу” в Палаці спорту “Україна”.

Співачка виступає 14.02.1999 на “Вечірці для закоханих” в Палаці спорту “Україна”, 27.06.1999 на Майдані Незалежності на ”Дні молоді” від мистецького агентства “Арт-Велес”. В кінці липня 1999 року Катя вирушає в турне по містам Західної Європи. А взагалі закордоном співачка виступала в Польщі, Німеччині, Швеції, США та ін. Також в кінці липня з‘являється перший відео-кліп Каті Chilly “У землі”, який було відзнято у Польщі. Проте критики пророкували втрату позицій, писавши, що “у шоу-бізнесі не спрацьовує принцип “краще пізно, ніж ніколи””.

З 2000 року Катя співпрацювала з композиторами, аранжувальниками і мультиінструменталістами Леонідом Белеєм із«Мандрів» та Олександром Юрченком (екс-«Yarn», «Blemish») - записаний згодом альбом «Сон» так і не був виданий, попри те, що програма була успішно обкатана на майданчиках Англії і Росії. Катя натомість закінчила Університет і продовжила навчання в аспірантурі - як Київського, так і Люблінського університетів. Навесні 2003-го яскраво нагадала про себе спільним співаником з гуртом«Тартак». Та незважаючи на підписаний ще в 2002 році з лейблом«Ukrainian Records» контракт, творчість Каті Chіlly значно випереджала свій час - тільки через рік після перемоги Руслани на Євробаченні, в Україні з’явився сталий попит на музику в стилі етно-біт. В червні 2005-го вона презентувала пілотний до нового альбому максі-сінгл «Півні», а до кінця року дозрів і довгограй«Я - Молодая» - матеріальне втілення на полицях крамниць плита отримала на самому початку весни 2006.