12 июля, 2010 13:05 (просмотров: 2289)

Далай-Лама - борець за визволення Тибету та мир у всьому світі

Днями далай-лама відсвяткував свій 75-річний ювілей. Проте дивлячись на цього бадьорого чоловіка, зовсім не скажеш, що йому вже стільки років.

Його маленька постать сповнена силою, в очах - завзяття. На нього покладена нелегка місія - визволення тибетського народу з-під китайського панування та мир на всій землі.

Далай-лама народився у 1935 році в родині бідних селян. Коли йому було лише два роки, його визнали реінкарнацією попереднього Далай-Лами та забрали до Тибету.

У 1950 році, коли китайські комуністи захопили Тибет, він кілька разів намагався розпочати переговори з владою Китаю. Спроби були марними, закінчилось все антикитайським повстанням тибетців, яке влада жорстоко придушила. Як результат - Тибет потрапив під вплив Піднебесної, а Далай-Ламі довелося тікати з рідної країни.

Проте у вигнанні Далай-Лама не опустив руки, а продовжив активно працювати заради порятунку своєї батьківщини. Він часто виступає на засіданнях ООН, їздить світом і закликає людей допомогти Тибету скинути гніт китайського панування. За такі виступи Далай-Ламу ненавидить вся китайська влада - кілька разів офіційний Пекін навіть погрожував порвати дипломатичні відносини з тими країнами, які погодяться прийняти вигнанця.

Під час своїх подорожей духовний лідер тибетців не лише закликає до визволення Тибету, але і пропагує мир у всьому світі. Він активний прихильник мирного вирішення конфліктів.

За такі заслуги Далай-Ламу неодноразово нагороджували. Серед його відзнак - Нобелівська премія миру та золота медаль конгресу США. Проте Далай-Лама, здається, не сприймає їх серйозно. Адже вірить, що його місія значно глобальніша, ніж якісь там відзнаки - мир у всьому світі і незалежність його рідного Тибету.

Эта новость связана с:


blog comments powered by Disqus

Последние новости

Видео

Клипы

Погода, Новости, загрузка...

Загрузка...

vkontakte
facebook
Запомнить меня на этом компьютере

Напомнить пароль
Регистрация