25 июля, 2010 14:25 (просмотров: 2234)

Артур Ашер Міллер - один з визначних американських драматургів та прозаїків

Щоправда, славу йому принесла не лише літературна діяльність. Є у його біографії факт, який не залишив байдужим нікого.
Міллер був одружений з секс-символом минулого століття Мерилін Монро. Артур Міллер народився у Нью-Йорку в єврейській сім’ї іммігрантів із Австрії. Головно на формування світогляду драматурга вплинула Велика Депресія: його батько, заможний підприємець, зазнав значних фінансових збитків. Тоді Артур в повній мірі й усвідомив, яким непередбачуваним може бути життя.

У 1938 році Артур Міллер закінчив Мічиганський університет і почав працювати військовим репортером. Саме тоді він написав свої перші п’єси. 1956 став знаковим як для самого Міллера, так і для всього американського суспільства - письменник одружився із секс-символом Голлівуда Мерилін Монро.

Саме для неї він написав п’єсу "Неприкаянні". Однак алкоголь і наркотики завадили Монро повністю віддатися ролі - Мерилін постійно запізнювалася на зйомки, іноді взагалі не приходила. Вона була змушена лікуватися у спеціальній клініці. Проте фільм все таки зняли і він мав величезний успіх.
Однак у сім’ї кінозірки та драматурга вирували справжні бурі - згодом пара розлучилася.

Після смерті Монро Міллер написав п’єсу "Після гріхопадіння", в якій він розповів про життя з актрисою. Вистава викликала обурення громадськості і Міллера звинуватили в тому, що він просто заробляє гроші на смерті Мерилін.

За своє життя Арутур Міллер написав багато новел, есе, коротких оповідань і став одним із визначних американських драматургів. Серед найвідоміших - "Смерть комівояжера", удостоєна Пулітцеровської премії і трьох премій "Тоні", "Суворе випробування", "Усі мої сини".

Помер Артур Міллер у 2005 році у 89-річному віці. На знак вшанування пам’яті визначного драматурга у цей день всі бродвейські театри скасували свої вистави.

Эта новость связана с:


blog comments powered by Disqus

Последние новости

Видео

Клипы

Погода, Новости, загрузка...

Загрузка...

vkontakte
facebook
Запомнить меня на этом компьютере

Напомнить пароль
Регистрация