26 июля, 2010 15:26 (просмотров: 1953)

Чарлі Чаплін - бідний мрійник у капелюсі-казанку і з тростинкою

У світовому кінематографі немає іншого актора, слава якого була б настільки значною і довготривалою, як слава Чарлі Чапліна. В образі волоцюги Чарлі заволодів світом і став одним із найвеличніших акторів за всю історію кіно.
Чарлі Чаплін народився у 1889 році в сім’ї артистів мюзик-холу у Лондоні. З дитинства доля випробовувала маленького Чарлі. Батько-алкоголік покинув сім’ю, а мати збожеволіла і потрапила до психлікарні. Тож з п’яти років Чарлі почав виступати на сцені - він вступив до дитячої танцювальної групи. Цей крок кардинально змінив життя Чапліна. Юний Чарлі навіть не здогадувався, що доля винесе його на вершину світового кінематографа.

У 19 років Чаплін стає одним із основних акторів в низці постановок для мюзик-холів. Під час гастролей у Сполучені Штати кінопродюсер Мак Сеннет запрошує Чапліна на роботу в свою студію "Кістоун Філм". Саме тоді й народився образ маленького волоцюжки Чарлі, бідного мрійника з пишними вусами, у капелюсі-казанку і з тростинкою. Бродяжка Чарлі приваблював своєю самовпевненістю, сентиментальністю та іронією.

Минуло небагато часу і лише акторської роботи Чапліну стало замало. Він вмовляє Сеннета дозволити йому самому займатися режисурою. Та незабаром Чаплін починає розуміти, що робота на Сеннета обмежує його творчі задуми, і йде з "Кістоун Філм". Попрацювавши ще на кількох студіях, Чаплін, врешті-решт, у 1919 році, засновує студію "Юнайтед Артістс" разом із Мері Пікфорд, Дугласом Фербенксом і Девідом У. Гріфітом. Тут він знімає фільми "Малюк", "Вогні великого міста", "Великий диктатор", "Вогні рампи" та чимало інших.

Популярність Чапліна забезпечила йому шалений успіх серед жінок, особливо юних. У світській хроніці постійно з’являлася інформація про його любовні походеньки та скандальні розлучення. Можливо жінки були його натхненням, а можливо такою ж пристрастю, як і кіно.

У 1975 році королева Єлизавета ІІ посвятила Чарлі Чапліна у лицарі. У творчому доробку Чапліна понад 80 фільмів. Більшість з них мабуть ніколи не втратять своєї актуальності. І все завдяки геніально захопливій грі актора.

Эта новость связана с:


blog comments powered by Disqus

Последние новости

Видео

Клипы

Погода, Новости, загрузка...

Загрузка...

vkontakte
facebook
Запомнить меня на этом компьютере

Напомнить пароль
Регистрация